۱۳۸۸ اسفند ۱۸, سه‌شنبه

تغییرات و نکات جدید

1- امکان انتقال اسناد انبار در قالب تکست به سیستم انبار همکاران سیستم مهیا شده است. امیدوار بودم این انتقال از طریق بانک اطلاعاتی مقدور شود، چنان که افتد و دانی، نشد. برای این منظور دو فرم جدید (به راهنمای Bl_Txt.HLP مراجعه کنید) طرح شده است که در هنگام صدور بارنامه (انبار محصول) ارسال، و در زمان ایجاد صورتحساب نتیجه برگشت تکست می شود. فعال بودن این امکان بستگی به وضعیت فیلد " انتقال اطلاعات بارنامه " در مدیریت – مشخصات سیستم – ارتباط با بانک اطلاعاتی دارد. چون در این فرمها به اطلاعات جرئی تر از کالاها نیاز داشتیم ناچار از تغییر اطلاعات تکمیلی فروشندگان، عاملین و کالاها شدم. فرمهای اوریجینال ایمیل خواهد شد. لطفا اگر از کدهای 601, 602, 603 در فرمها استفاده کرده اید به راهنمای فرمها مراجعه کنید، تغییرات کوچکی لازم دارند.

2- فرمی تحت عنوان IPF در داخل بارنامه داریم که بسیار کاربردی است. تابستان امسال ایجاد شده که معرفی آن را فراموش کرده ام . این فرم به طور کلی کمک می کند وضعیت سفارشهای بارنامه در داخل بارنامه را چاپ کنیم. در راهنمای بارنامه Bl.Hlp به کدهای 161 تا 163 مراجعه فرمائید. چند نمونه آماده در فرمهای اوریجینال گذاشته شده است. توجه داشته باشید که IPF تمام امکانات فرم سفارش را به وراثت می برد از جمله جمع قابل پرداخت سفارشهای یک بارنامه به تفکیک نوع پرداخت، که چاپ آن در زیر بارنامه میتواند بسیار قابل توجه باشد.

3- در انتقال سند حسابداری برای شرکتهائی که از سیستمهای شرکت آی تی سی استفاده می کنند، اشکال پردردسری در هنگام ارسال داشتیم به این صورت که فروش سند را ایجاد و ارسال می کرد و منتظر ثبت کامل آن در طرف بانک حسابداری نمی ماند. این موضوع البته سراسر امتیاز است ولی وقتی به هر دلیلی بلافاصله کاربر اشتباها ارسال مجدد می کرد، سیستم فروش به تصور اینکه سند ارسال شده است اقدام به پاک کردن ارسال قبلی (در صورت مجاز بودن) و ارسال مجدد می کرد. این در حالی بود ارسال قبلی هنوز به اتمام نرسیده است. این مشکل برطرف و فانکشن جدیدی برای آن نوشته شده است با نام ITCB.FRM . فانکشهای مربوطه چداگانه ایمیل خواهد شد، ولی ضروری است پس از نصب آنها در فروش مدیریت – مشخصات سیستم – ارتباط با بانک اطلاعاتی – برنامه های کمکی آی تی سی، اجرا شود.

4- کنترل تاریخ برای اصلاح اشکال داشت، که چندین بار دوستان تذکر داده بودند. اشکال از این قرار بود که در تنظیمات سیستم مشخص می کردیم کاربران به فاصله مثلا یک روز می توانند سندی را که به مرحله بعدی منتقل نشده است ، اصلاح کنند. اپراتورها نیز تاریخ کامپیوتر را عوض می کردند و به همین راحتی هر چه بافته بودیم رشته می شد. این کنترل بر اساس آخرین ثبت سیستم به نحو محکم و مطمئن اصلاح شده است.

5- دوستانی که مخصوصا روی لب تاپهای خود ویندوز 7 دارند، توجه فرمایند که این ویندوز با Pervasive_8 کار نمی کند. Pervasive_9 را دریافت و نصب کنید. توجه فرمائید که پس از نصب باید از محل PSVW\BIN فایل BTRVDD.DLL را به System32 کپی کنید. احتمالا این اشکال در ورژنهای جدیدتر برطرف شده است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر