۱۳۸۹ مرداد ۲۹, جمعه

ترمینال دستی و سیستم توزیع و فروش

طیف شرکتهائی که ویزیتورهای آنها با ترمینال دستی سفارش می گیرند رو به افزایش است. از ابتدای این پروژه که در کوکا کولا شروع شد ترجیح من این بود که طرف قرارداد تمام شرکتهای بزرگ نوشابه برای خدمات سخت افزاری و اندکی هم نرم افزاری یک شرکت باشد که من هم همکاری گسترده ای را با آنها شروع کنم. اینطور نشد و کوکا و پپسی تهران و زمزم مشاوران متفاوتی گرفتند، شاید هم همین موضوع بانی خیر شود.

یک بانک اطلاعاتی واسط با کمترین دیتا بنام اچ اچ دی بی طرح کرده و در اختیار این شرکتها قرار داده ام که حلقه واسط دو سیستم است، خوشبختانه موفق نیز بوده است. با ضرس قاطع می گویم تنها محصولی از این نوع در داخل کشور هستیم که تمام کنترلهای فروش و مالی را هنگام گرفتن سفارش به مشتری منتقل می کنیم با این فرض که اگر همه ویزیتورها در نگهداری دستگاههای خود سهل انگاری کنند، حتی یک بایت اطلاعات که ارزش استفاده غیرمجاز داشته باشد، از موسسه خارج نخواهد شد. در این آشفته بازار که نگهداری اطلاعات به معضلی تبدیل شده است کاری است کاملا بی نظیر.

بنابراین اگر تصمیم به استفاده از این ابزار دارید، در حال حاضر فرصت مناسبی است. تجربه های متفاوت در چندین شرکت سیستم را به استاندارد بالائی رسانده که کمترین دردسر را در اجرا خواهد داشت. علی الخصوص که پشتبانی دستگاههای متفاوت با نرم افزارهای مختلف کاملا تحت پروتکل مشخصی جمع بندی و مستند سازی شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر