۱۳۸۹ شهریور ۳۱, چهارشنبه

چند امکان جدید در سیستم توزیع و فروش

روز راه اندازی نهالستان عهد کردم بیشتر از سیستم بنویسم، یک بعضی مواقع کوچک هم برای دل نوشته ها قید کردم. طبق معمول در آداب ما همان بعضی مواقع کار خود را کرده است و مدتهاست از سیستم خبری نیست!. در نسخه های جدیدی که می گیرید، امکانات زیر گنجانده شده است.
الف-نحوه محاسبه عوامل متغیر و عوامل متاثر از آن
با منطق عوامل متغیر آشنا هستید، اگر کالای بازرگانی و تولیدی همزمان در یک بارنامه وجود داشته باشد و به فاکتوری که ترکیبی از این کالاها را دارد تخفیف متغیر منتسب شود، انعکاس آن در بارنامه با منطق محاسباتی جاری ممکن است ماخذ درستی نداشته باشد. البته بسته به نوع مالیاتها و شیوه تعریف آن دارد و در شرایط بسیار استثنائی ماخذ محاسباتی بهم می خورد. لذا یک تنظیم جدیدی به عوامل افزاینده و کاهنده اضافه شده است که به شما امکان می دهد در چنین مواقعی عامل در سطح بارنامه را، مستقیما از فاکتورهای آن محاسبه کنید. برای مشاهده به تعریف عوامل افزاینده و کاهنده و آخرین پارامتر مراجعه فرمائید. قبلا نوشته بودم که پرونده عوامل کمکی به سند حسابداری نیز تسری یافته است، این موضوع عملا بلااستفاده بود و فقط در صدور مجدد سند کاربرد داشت و سند نیز معمولا یک بار در روز صادر می شود، پس لطفا پس از دریافت نسخه جدید به تنظیم مشخصات سیستم – بارنامه – پرونده عوامل کمکی مجددا مراجعه فرمائید.
ب – مخازن نگهداری اسناد و سند حسابداری
قبلا امکانی تحت عنوان تصویر کدینگ حسابداری کالا با فروشنده و مرکز توزیع داشتیم. برای فروشنده و مخزن صندوق و بانک نیز چنین امکانی بوجود آمده است. فرض کنید مایل هستید هنگام دریافت چک از فروشنده و نماینده، معین دریافت چک دو کد متفاوت باشد. در چنین مواقعی این تنظیم کاربرد خواهد داشت. برای استفاده از آن باید مخازن ویژه کدینگ تعریف شود (حسابداری – سند حسابداری – کدینگ – مخازن برای کدینگ) و سپس به فروشنده منتسب شود(حسابداری – سند حسابداری – کدینگ – فروشندگان).
پ – کاهنده های هوشمند
این کاهنده ها روز به روز گسترش می یابد. اگر ناراحت نمی شوید بگویم که چون استفاده از آن به سیاستهای فروش مدون و البته واحد پشتبانی سیستم، هوشمند نیاز دارد، دامنه استفاده از آن خیلی محدود است (این هم از رفتار غیر مشتری مدارانه!). علی ای حال فرض کنید می خواهید ده تا یکی اشانتیون دهید ولی مشروط بر اینکه طرف حداقل هفتاد بسته خریده باشد، در اینصورت "حداقل ردیف مبنا" باید به هفتاد تنظیم شود. این امکان اخیرا اضافه شده است.
ت – زمان ویزیت عامل و ویزیتور
فرض کنید شرکت شما چند نوع محصول را می فروشد و ویزیتورهای آنها جداست. در این صورت تعیین نوبت ویزیت ثابت برای عامل کافی نخواهد بود. امکان جدیدی اضافه شده است که بتوانید روز ویزیت برای عامل را بر اساس ویزیتور هم مشخص نمائید (اطلاعات پایه – عاملین فروش – تعریف – ویزیت برای ویزیتور). البته پیش فرض همانی است که در شناسنامه عامل تعریف شده است. بر همین مبنا امکان صدور سفارش بر مبنای ویزیتور هم اضافه شده است (فروش – سفارش – روش سوم). شایان ذکر است که بر این مبنا امکانات جدیدی نیز به
ترمینال دستی اضافه شده است.

۲ نظر:

  1. سلام ، خوبه ، کی میگیریم؟

    پاسخحذف
  2. همان روزی که این پست را نوشتم، فرستادم. شما نگرفتین؟

    پاسخحذف