۱۳۸۹ اردیبهشت ۱۶, پنجشنبه

تغییرات جدید در نسخه 16

چند تغییر و امکان جدید به سیستم اضافه شده است :

1- تا کنون ویزیتورها امکان گرفتن سفارش برای تمام محصولات را داشتند، در حال حاضر نیز همین وضعیت پیش فرض ویزیتورهای تعریف شده است، اما اگر در تعریف ویزیتور تنظیم "فقط کالاهای منتسب" فعال شود در اینصورت در بخش "انتساب کالا به ویزیتور" می توانید فقط محصولاتی را که ویزیتور مجاز به گرفتن سفارش از آنهاست، مشخص نمائید.

2- در شناسنامه عامل به هر عامل، یک ویزیتور و فروشنده پیش فرض منتسب می شد، این بخش توسعه یافته است به نحوی که برای هر عامل می توانید چندین ویزیتور و فروشنده منتسب کنید. توجه داشته باشید که اطلاعات قبلی حفظ شده است و اگر مایل به فعال کردن آنها هستید پس از نصب برنامه جدید، اطلاعات پایه – عاملین فروش – تغییرات – انتقال از روش قدیم، را اجرا کنید در اینصورت تبدیلات انجام خواهد شد.

3- برای شرکتهای که از سیستم حسابداری آی تی سی استفاده می کنند، برنامه های کمکی سرو سامان یافته اند و حتما لازم است که فایل پیوست مربوطه را باز کرده و سپس از طریق مدیریت – مشخصات سیستم – ارتباط با بانک اطلاعاتی – برنامه های کمکی آی تی سی را مجددا نصب کنید. لطفا از قرار دادن این فایلها در مسیر اصلی سیستم خوداری کنید و توجه فرمائید که فرمهای مربوط به آی تی سی حتما باید از فولدر فرم پاک شوند در غیر اینصورت هنگام صدور بارنامه سیستم اشکال خواهد گرفت.

4- اگر در کدینگ نحوه پرداخت سفارشها، تنظیم "سررسید پرداخت" را فعال کنید در اینصورت هنگام دریافت سفارش، کنترلی فعال خواهد شد که مربوط به سررسید روزی است که تسویه این فاکتور باید یادآوری شود. و بعد در بخش سفارش – کنترل سررسید همه روزه فاکتورهای که روز موعودشان فرا رسیده است فقط برای مشاهده شما لیست خواهند شد. شما نیز اگر از تسویه این فاکتور و مشتری خیالتان راحت شد می توانید از لیست خارج کنید. اگر مایل به استفاده از این قسمت هستید حتما باید پرونده سرفصل اسناد فروش را بازسازی کنید.

5- نظر به اینکه بانک اطلاعاتی موازی این سیستم طراحی شده است و البته کاری است کارستان، در ریلی کوئری تغییرات مناسبی صورت گرفته است که امکان بروز کردن بانک موازی ترمینال دستی و بانک جدید را مهیا می کند. در این خصوص پست جدید و مفصلی خواهم نوشت. شایان ذکر است که ارتقا ورژن سیستم نیز به دلیل همین امکان جدید است که انشا.. موجب تحولی شگفت آور در سیستم خواهد بود.

۳ نظر:

 1. با سلام

  مهندس جان ، انشاءا... که در سال جدید با تحت ویندوز کردن سیستم و کار و همت مضاعف شما ، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و مغرضان بکوبیم و اینقدر از بابت تحت داس بودن سیستم تحت فشار مدیران و به اصطلاح !!!مشاور !!!نباشیم.. انشاءا...

  پاسخحذف
 2. جناب نخعی
  کاش همه مثل شما، علاوه بر لطف، کمی هم به آدم روحیه می دادند. بانک موازی کار فوق العاده ای است و گشایش جالب . همین بیخ گوش شما برای آقای مهندس صادقی در زمزم مشهد وقتی تعریف کردم گفت : بزک نمیر بهار میاد!! شما فکر می کنید روحیه ای برای آدم باقی می ماند؟ صبر و استقامت من انشاالله امسال به نتایجی خواهد رسید.

  پاسخحذف
 3. با سلام
  انشاالله سیستم تحت ویندوز بزودی با بهترین کیفیت شروع به کار کند
  یک پیشنهاد
  اگر فاکتورهای نسیه(سفارش نه) توسط سیستم شناسایی شوند ودر محلی با تاریخ همان فاکتور نگه داری شوند ووقتی که وصولی آن نسیه در سیستم ثبت شد نسیه یا نسیه های مورد نظر از آن لیست حذف شوند(وصولی در بستانکاران ثبت میشودو نسیه در بدهکاران)طبق روشی که حضرتعالی همراه با جناب براتی ایجاد کردید.
  2-یا اینکه عاملین نسیه تعداد فاکتورهای نسیه(آخرین پرداخت عامل شرط شروع گزارش باشد)
  به همراه تاریخ آخرین فاکتور نسیه با قابلیت چاپ .


  موفق باشید.

  پاسخحذف