۱۳۸۹ مهر ۲۰, سه‌شنبه

پرواسیو و یو پی اس – Pervasive and UPS

هنگام ثبت اطلاعات در تمام بخشهای سیستم از سرویس دهنده شروع و پایان تراکنشها استفاده می شود. این امکان در تمام بانکهای اطلاعاتی وجود دارد. به تجربه دریافته ام که پرواسیو، قطعی ناگهانی برق در سرور را در حین اجرای ثبت تراکنشها ساپورت نمی کند. به نظر می رسد که در چنین محیطهائی که هر تیبل فایل جداگانه ای دارد، عملا هم امکان پذیر نباشد. چون کل فایل در اختیار ویندوز است، و هر کس که اختیارش را به دست ویندوز بسپارد باید باب نذر و نیاز را برای سلامتی اطلاعاتش همواره باز نگه دارد. به شوخی و جدی همیشه گفته ام که اتفاقا سیستم من تحت ویندوزترین سیستم شماست، مثلا سیستم های آی تی سی که در بسیاری از شرکتهای نوشابه مستقر هست کمترین وابستگی را به ویندوز دارد. دیتای آن در اس کیو ال و پلت فرم اپلیکیشن، دات نت هست. که اولی کاملا و دومی تقریبا از ویندوز مستقل است.
همین امروز در زمزم کرمان به علت خرابی یو پی اس، جدول سفارشها مشکل پیدا کرد که ناچار شدیم بکاپ را برگردانیم. بنابراین در خصوص برق سرور حتما از سلامتی یو پی اس مطمئن شوید.

۳ نظر:

 1. بعد از ویندوز 64 بیتی چشممون به Pervasive and UPS
  هم روشن شد ،،، بابا مهندس برقم دیگه این دیتا بیس و (داس )ساپورت نمیکنه ، این سیستم تحت ویندوز چی شد پس ؟؟؟

  پاسخحذف
 2. اینو بهش میگن ضد حال!!
  یکی از مدیران زمزم مشهد اول امسال نوشته بود بزک نمیر بهار میاد که من خیلی بهم برخورد. بالاخره بهار میاد.
  در ضمن این سی و سومین پست من هست که مصادف با آزادی 33 معدنچی شیلیائی شد. حالا که بازار اینگونه مسائل داغ است، چرا من به فال نیک نگیرم؟

  پاسخحذف
 3. سلام
  کسی میدونه چطور میشه زمانی که برق قطع میشه upsویندوز(سرور) را shut down کنه لطفااگه میدونید توضیح کامل بدهید

  با تشکر

  پاسخحذف