۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۲, دوشنبه

قتل یک قاتل

روزی که ابومصعب الزرقاوی کشته شد، خوشحالی زایدالوصف داشتم. روزی که صدام حسین قاتل دهها هزار ایرانی با حقارت به دار آویخته شد خوشحال شدم، ولی کمی هم برای این دشمن وحشی، دلم سوخت. بن لادن هم کشته شد. البته خبر خوشحال کننده ای است. او به تمام معنا یک جنایتکار بود. ولی هیچکدام از اینها به اندازه ابومصعب الزرقاوی خوشحالم نکرد. شاید دلیل آن عملا هیچ کاره بودن این دو نفر آخر در زمان کشته شدن بود. ابومصعب الزرقاوی نماد توحش بود. جلوی دوربین سر انسان بی گناه را می برید و افتخار هم می کرد. او در اوج قدرت به سزای عملش رسید. شاید همین بیشتر باعث خنک شدن دل آدم می شود. قیافه او هم بی تاثیر نبود و مثل نقش منفی فیلمهای فارسی و هندی، توحش از سر و رویش می بارید. بن لادن قیافه جنایتکارانه ای نداشت، حداقل ظاهر او این همه درنده خوئی را تائید نمی کرد. ولی هر چه بود و هر که بود، بن لادن جنایتکاری نابغه بوده است. در منطقه اعیان نشین اسلام آباد و بیخ گوش یک نهاد نظامی مهم پاکستان، سالها مخفی بوده و کسی خبردار نشده است. در رجاله آباد پاکستان پیدا کردن آدمهائی که برای ده دلار به هر کس و نا کسی نامردی کنند، قطعا کار ساده ای است. برای دستگیری بن لادن میلیونها دلار جایزه تعیین شده بود. این مقدار پول حتی رئیس ارتش پاکستان را هم قلقلک می کند، افراد عادی که جای خود دارند. ده سال زنده ماندن این تروریست زیر نظر پیشرفته ترین کنترلهای امریکا، قدرت سازمان دهی بالای او را نشان می دهد. ظاهرا ساختمان محل سکونت او هم به همین منظور ساخته شده بود. این همه کارگر و بنا در آنجا کار کرده اند و بوئی نبرده اند. قدرت سازمان دهی و داشتن یاران باوفا  ویژگی بسیار مهمی است. چیزی که صدام حسین جنایتکار فاقد آن بود و بلافاصله و با حقارت دستگیر شد. باید متاسف بود برای ملت بیچاره فلسطین که یکی از نمایندگانش، حماس، از کشته شدن او اظهار ناراحتی می کند. قطعا بیش از همه آدم کشهای اسرائیلی از این عکس العمل احمقانه خوشحال هستند. همه اینها به کنار، چه خوشحالی می کند این شهردار کابل، حامد کرزای!. انگار دم و دستگاه تحت مدیریت او چنین شکاری کرده اند. با افتخار و صدای بلند می گوید، گفتم که تروریستها در داخل خاک افغانستان نیستند!. انگار از وجب به وجب خاک کشورش خبر دارد. یادش رفته همین چند روز پیش یک لشکر زندانی از داخل  تونل، در قندهار شهر تحت مدیریت برادراو فرار کرده اند. یادش رفته همین چند روز پیش در وزارت دفاع کشورش، نزدیک بود وزیر دفاع فرانسه را بکشند. آدم چه زود پررو می شود. آن هم با کت شلوار دیگری.

۳ نظر:

 1. اگر به جای بن لادن، قذافی و جوجه اسد چشم پزشک بودند، عادلانه تر بود چون بنلادن حداقل ولی نعمات خود را نمیکشت و مرامی داشت!
  ضمنا شک نکنید گرای بنلادن مفلس را ارتش واطلاعات پاکستان داده بود و سرنوشت تمام کسانی که سرنوشت خود را باسلایق و استراتژی دولتها گره میزنند همین است! به کمپ اشرفیهای ناراضی وعصبانی از چپ و راست و مردم نگاه کنید که زمانی بر دامن صدام این عنصر صددرصد ضد ایرانی اویخته بودند وامروز... هان ای دل عبرت بین...
  دیدم زحمت مهندس بیقدر افتاده،لذا فضولی وفیضان کرده وچندی نبشتم!
  بینهایت

  پاسخحذف
 2. یادم رفت بگم: امریکا میتونست بن لادن را زنده هم دستگیر وبعد محاکمه علنی کند ولی چرا اینکار را نکرد؟
  ای روزگار جفاکار که با دستپرورده خود هم وفا نکرد.امیدوارم برای ایمن ظواهری اینکار رابکند و حقایقی برای ایندگان اشکار شود.البته برای اوباما انتخاب بار دوم مهمتر از حتی مردم افغان و پاکستان است...
  با پوزش! بینها..

  پاسخحذف
 3. دلیل زنده دستگیر نکردن به نظر من بسیار ساده است. این سلفی ها خوب بلدند هم از آخور بخورند و هم از توبره. بی شرمانه یک ایتالیائی مددکار را در غزه می کشند اما وقتی نوبت به خودشان رسید هزار تا وکیل و وصی پیدا می کنند. جاهل هم که تا دلت بخواهد هست. مثلا در همین رجاله آباد پاکستان. حالا بیا و درست کن. لابد گفته اند می کشیم و از شرش راحت می شویم.
  در ضمن قدرت نمائی فوق العاده ای بود. می گویند هر کشوری یک ارتش دارد ولی ارتش پاکستان یک کشور! دارد. (بگذریم که ما دو تا ارتش داریم) چنین ارتشی با این همه دبدبه و کبکبه و واحدهای قوی اطلاعاتی و بمب اتمی همه در خواب ناز بودند که امریکائیها نه تنها تحقیرشان کردند و آدم حسابشان نکردند، بلکه پس از بردن جسد بن لادن از خواب ناز بیدارشان کردند و بعله، جا تر است و بچه خشک. من یکی دلم خیلی دلم خنک شد. در متن مطلب هم گفتم حقیقتا موضوع بن لادن پیچیده است و مثل غربی ها نمی توان تحلیل کرد. او فقط یک جنایتکار نبود. بقول قائد پیامبر غارنشینان بود و از طرفی غربی ها هم حسابی مردم منظقه را و خصوصا اعراب را تحقیر کرده اند. در لیبی از یک قطعنامه چنان تفسیر موسعی کرده اند که صدای خودشان هم درآمده اما قطعنامه های واضح و بدون ابهام در خصوص فلسطین را اجرا که نمی کنند هیچ، کارشکنی های بعدی را هم ایجاد می کنند.

  پاسخحذف