۱۳۸۹ آبان ۲۳, یکشنبه

تغییرات گروهی

بنا به پیشنهاد و پی گیری جناب آقای افشین براتی مدیر مالی کوکا کولا در تهران، بازنگری گسترده ای در تغییرات گروهی اطلاعات عاملین صورت گرفته است. چون در اصل طرح امکان ایندکس کردن گسترده مد نظر بود، ابتدا باید دو کار زیر به ترتیب (ترتیب حتما رعایت شود) انجام شود:
1- اگر بنا بر تفکیک واحدهای سازمانی ویزیتورها را دارید، ابتدا باید در اطلاعات پایه – سازمان توزیع – ویزیتورها - واحدهای سازمانی را تعریف و به تک تک ویزیتورها منتسب کنید. شایان ذکر است که اگر قصد تفکیک سازمانی ندارید، اجرای این بند ضرورتی ندارد.
2- در اطلاعات پایه – عاملین – تغییرات – پرونده کمکی عاملین – مشاهده را اجرا کنید. در این صورت پرونده اولیه تشکیل خواهد شد، بروز آوری بعدی آن توسط سیستم انجام می شود.


پس از اجرای این دو کار، هر نوع تغییر گروهی از طریق اطلاعات پایه – عاملین – تغییرات – پرونده کمکی عاملین – تغییرات گروهی، در سیستم میسر است. توجه فرمائید که هر آنچه که در این بخش مشاهده می شود امکان ایندکس نیز دارد.

1- اینکه چه فیلدی باید تغییر پیدا کند با چک باکس جداگانه ای مشخص می شود، لذا امکان خالی کردن فیلدها نیز بر عکس روش گذشته میسر هست.
2- واحد سازمانی ویزیتورها را می توانید تعریف و تفکیک و به عامل منتسب کنید.
3- خطوط توزیع عاملین را به هر نحوی که مورد نظر بود یک جا می توان تغییر داد، پس از این تغییر ترتیب عامل در خط نیز مرتب می شود. مبنای این مرتب سازی کد عامل است و اگر به مبنای درست آن یعنی آدرس، قصد ارجاع دارید بدیهی است که مانند گذشته باید چشمی و تک به تک مرتب سازی شود.
4- نوبت ویزیت دو نوع تعریف دارد، در شناسنامه عامل و نسبت به ویزیتور. هر دو نوع آن را می توان در تغییرات گروهی به هر ترتیبی که مورد نظر بود، تغییر داد.
5- فروشندگان منتسب به عامل نیز می توانند از همین بخش به شکل بسته ای تغییر کنند.

در خاتمه ذکر یک نکته ضروری است که پس از مدت کوتاهی تمام روشهای سابق برای تغییرات گروهی حذف خواهد شد. سعی کافی شده است که روش جدید علاوه بر امکانات بهتر، توانمندیهای گذشته را نیز کاملا حفظ کند. لطفا در استفاده از آن به این نکته توجه فرمائید.

۱ نظر:

  1. دست شما و اقاي براتي درد نكنه ‏‏‏‏‏. درخواستهاي ما چي شد؟

    پاسخحذف